Efekty uboczne

Czy zielona kawa może wywołać działania uboczne?

Głównym elementem aktywnym zielonej kawy jest kwas chlorogenowy. W składnikach preparatów bazujących na zielonej kawie figuruje jako GCA (green coffee antioxidant) albo Svetol. W dotychczas przeprowadzonych ośmiu badaniach klinicznych z udziałem Svetol-u i jednym badaniu z udziałem GCA nie stwierdzono u uczestniczących w nich osób żadnych działań ubocznych. Jednak z uwagi na sposób, w jaki działają na organizm ekstrakty z ziaren zielonej kawy należy założyć, że możliwe są pewne zaburzenia prawidłowego funkcjonowania organizmu, chociaż z pewnością przy odpowiednim stosowaniu zgodnym z recepturą występują jedynie bardzo incydentalnie.

Jakie symptomy mogą wystąpić przy spożywaniu zielonej kawy?

U bardzo nielicznych osób poddających się kuracji z ekstraktem z zielonych ziaren kawy obserwuje się zbyt niskie poziomy glukozy we krwi, które mogą się objawiać sennością, zlewnymi potami, osłabieniem, silnym uczuciem głodu, nudnościami, niepokojem, a w przypadku dużej hipoglikemii także zaburzeniami świadomości. W takiej sytuacji konieczna jest szybka reakcja i natychmiastowe udzielenie pomocy medycznej, ponieważ może stanowić to nawet zagrożenie życia. Innym możliwym symptomem jest zbyt niskie ciśnienie tętnicze i związane z nim objawy, takie jak zawroty głowy, problemy z koncentracją, zasłabnięcia, zaburzenia widzenia, nudności, czy zmęczenie.

Dla kogo zielona kawa nie jest wskazana?

Produktów opartych na zielonej kawie nie powinno podawać się osobom ze skłonnościami do niskich poziomów glukozy we krwi. Należy również koniecznie przerwać przyjmowanie preparatu w przypadku objawów uczulenia, czy nadwrażliwości. Także w przypadku dużej dokuczliwości innych działań ubocznych, jeśli wydają się one mieć jakikolwiek związek z przyjmowaniem ekstraktu z ziaren zielonej kawy trzeba zaprzestać stosowania tego preparatu.
Nie można także całkowicie wykluczyć interakcji z innymi ziołami, suplementami i lekami recepturowymi. Oddziaływania te mogą być manifestowane poprzez nasilone działania hipoglikemiczne leków przeciwcukrzycowych, zarówno doustnych, jak też różnych preparatów Insuliny. Podobne objawy mogą wywołać inne zioła i suplementy obniżające poziom glukozy we krwi. Ponadto może wystąpić wzmożone działanie leków recepturowych obniżających ciśnienie oraz ziół i suplementów działających w podobny sposób.

Czy picie zielonej kawy bezwzględnie wymaga konsultacji medycznej?

Aby ograniczyć do minimum ryzyko zdrowotne związane ze stosowaniem kuracji wykorzystujących preparaty na bazie ekstraktu z ziaren zielonej kawy wskazana wydaje się być konsultacja z lekarzem. Najwięcej mógłby doradzić lekarz mający niezbędną wiedzę na temat ziół i suplementów, albo przynajmniej wyrażający chęć do zapoznania się z ich działaniem. Konsultacje takie zaleca się przed rozpoczęciem kuracji oraz w trakcie jej stosowania, zwłaszcza w okresie ciąży, karmienia piersią i podczas brania leków recepturowych. Preparaty z zielonych ziaren kawy należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

10 komentarzy do “Efekty uboczne”

 1. Wszystko może wywołać skutki uboczne. Osobiście polecam zieloną kawę, moja koleżanka opisała dokładnie jej działanie (sama ją też stosowała) na swoim blogu. Nie poznałam jej po kuracji odchudzającej, tak się zmieniła.

  1. Z całą pewnością trzeba być dorosłym. Mimo, że tabletki zielona kawa to tylko suplement diety na bazie ziołowych wyciągów to wskazany jest zdrowy rozsądek i przytomność umysłu.

  1. To już zależy od konkretnego produktu. Jakie takbletki zawierające ekstrakt z zielonej kawy masz na myśli?

 2. Dość dawno, korzystając z promocji na tej stronie kupiłam tabletki z zielonej kawy.

  Czekałem z napisaniem mojego komentarza ponieważ poza odchudzeniem drugim warunkiem był całkowity brak efektu jo-yo. czekałam… czekałam i jednoznacznego muszę stwierdzić, że nie wrócił mi ani jeden kilogram.

  Bez efektu jo-yo.

  Moja waga utrzymuje się od 3 miesięcy, kiedy zakończyłam odchudzanie. Zrzuciłem dużo (15 kg) i bardzo obowaiałam się jo-yo.

  Bałam się niepotrzebnie. Cieszę się, że pięknie wyglądam i utrzymuję swoją wagę. Od kilku miesięcy codziennie patrzę w lustro i uśmiecham się sama do siebie, bo widzę w nim taką miłą dziewczynę, uśmiechniętą, zadowoloną ze swojej figury i wagi.

  Ale poważnie … Te tabletki są prawdziwym i skutecznym rozwiązaniem pomagającym zwalczać nadwagę. Łatwe w użyciu. Bez dziwnych i podejrzanych działań niepożądanych.

  Polecam je do każdej dziewczyny, która szuka czegoś, co jest sprawdzoną i działa.

 3. Witam , chciałabym schudnąć zaledwie 6 kg ,ale stosując tą kawę chdunie się więcej czy mogłabym przerwać branie tabletek jeżeli osiągne to co chce ?

 4. Witam! Ja już od dawna należę do fanów zielonej kawy 🙂 ale tej naturalnej w ziarnach nie w tabletkach. Rozumiem, że marketingowo dobrze brzmi „naturalny ekstrakt” ale nie oszukujmy tak naprawdę nie wiemy co jest w tych tabletkach. Jeśli chodzi o kawę w ziarnach najważniejsze jest aby wybrać ziarno dobrej jakości polecam kawę marki vena cafe, próbowałam różnych i ta jest najlepszej jakości. Trend na zieloną kawę sprawił, że w sprzedaży jest dużo kawy słabej jakości albo odpadki z palarni, osobiście wypróbowałam i wierzcie mi jest różnica. Po zielonej kawie czuję się rewelacyjnie! nie schudłam 10 kg w tydzień jak piszą o tabletkach 🙂 ale tracę na wadzę, przemiana materii przyspieszyła, cera mi się poprawiła i nie mam ochoty na słodycze!!!! 🙂

 5. Pomimo szczerych chęci picia u mnie wystąpiły bardzo nieprzyjemne skutki uboczne choć smak kawy i wszystko super i polecam w 100% osobom zdrowym. Ja dostałam hipogikemii z zaburzeniami świadomości i spadło mi cisnienie to 60/40 strasznie się czułam kołatanie serca niepokój, poty 🙁 i nie mogłam ustać na nogach. Polecam ale najpierw radzę skonsultować z lekarzem jesli ma sie problemy zdrowotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *