Opinie

Zielony reduktor

W powszechnej opinii specjalistów za odchudzające działanie zielonej kawy odpowiedzialny jest kwas chlorogenowy (ACG) – przeciwutleniacz o silnym działaniu, występujący zwłaszcza w zielonych liściach kakaowca, głogu, karczocha i pokrzywy. Działanie tego związku rozpoczyna się w układzie pokarmowym, gdzie obniża wchłanianie węglowodanów, sprawiając tym samym, że organizm czerpie z już nagromadzonych zapasów w sposób bardziej aktywny. Ponadto, kwas chlorogenowy przyczynia się znacząco do ochrony przed wolnymi rodnikami i detoksykacji organizmu.

Regulator poziomu cukru we krwi

Naukowcy są przekonani, że substancje naturalne znajdujące się w ekstrakcie z nieprażonych ziaren zielonej kawy, pomagają w kontrolowaniu podwyższonego poziomu cukru we krwi, a także bardzo pozytywnie wpływają na wagę ciała. Najnowsze badania miały na celu udokumentowanie wpływu powszechnie dostępnego ekstraktu z zielonej kawy, podawanego w różnych dawkach, na poziom cukru we krwi u dorosłych osób, które nie miały problemów diabetologicznych. Stwierdzono bezsprzeczną zależność pomiędzy dawką a reakcją, przy czym nie zauważono żadnych żołądkowo-jelitowych efektów ubocznych, a każda ilość ekstraktu z zielonej kawy wywoływała znaczące obniżenie poziomu cukru we krwi.

Korzystny wpływ na układ krwionośny

Badania nad ekstraktem z ziaren zielonej kawy i zawartym w nim kwasem chlorogenowym sugerują działanie poprawiające reaktywność naczyń krwionośnych poprzez pozytywny wpływ na tlenek azotu pochodzący ze śródbłonka naczyniowego, co ma korzystny wpływ na regulację ciśnienia tętniczego. Z tego działania wynika prawdopodobnie efekt obniżający ciśnienie tętnicze w skali zależnej od dawki u osób z samoistnym (pierwotnym) i łagodnie podwyższonym ciśnieniem tętniczym. Odnotowano również działanie obniżające poziom homocysteiny we krwi, co może zmniejszać ryzyko choroby niedokrwiennej serca i naczyń obwodowych oraz udaru mózgowego.

Inne stymulujące oddziaływania na organizm

Badania na zwierzętach wykazały, że kwas chlorogenowy zmniejszał reakcję zapalną i włóknienie wątroby w odpowiedzi na substancję hepatotoksyczną oraz był odpowiedzialny za obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, co ma działanie przeciwdziałające rozwojowi miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca i opóźnia rozwój stłuszczenia wątroby. Ustalono, że kwas chlorogenowy ma właściwości przeciwnowotworowe poprzez wywoływanie apoptozy oraz działanie cytotoksyczne w stosunku do komórek rakowych wielu nowotworów złośliwych. Ponadto, bezkofeinowy ekstrakt z zielonej kawy może korzystnie wpływać na metabolizm oraz wykorzystanie energii przez komórki mózgowe i w ten sposób zmniejszać ryzyko rozwoju demencji, w tym także choroby Alzheimera.

Porównanie kawy palonej z kawą zieloną

Oprócz zdecydowanie większej zawartości kwasów chlorogenowych i polifenolowych antyoksydantów, ekstrakty z ziaren zielonej kawy mają dużo mniej kofeiny, a najlepsze z nich są prawie bezkofeinowe i nie zawierają innych niekorzystnie wpływających na organizm substancji takich jak kahweol lub kafestol.

Najlepszy preparat z ziaren zielonej kawy

Właściwości kontrolujące prawidłową wagę ciała, które przypisuje się wyciągom z zielonych ziaren kawy, odnoszą się w największym stopniu do preparatu posługującego się znakiem handlowym Svetol®. Jest to ekstrakt uzyskany wystandaryzowaną, opatentowaną metodą, znany od ponad 10 lat, najdokładniej przebadany klinicznie ze wszystkich występujących na rynku produktów tego typu i z tego powodu uważany za najbardziej przewidywalny i bezpieczny.

3 komentarze do “Opinie”

  1. Mnie zastanawia jedna rzecz: a mianowicie, na stronie z oferty tabletek z zielonej kawy nie można znaleźć żadnych danych dotyczących firmy sprzedającej owy produkt.

  2. Stosowałam różne diety zazwyczaj z negatywnym skutkiem, więc do zielonej kawy Green Coffee Bean 1600 podeszłam bardzo sceptycznie. Kiedy zaczęłam ją pić i czułam się lżejsza i moja przemiana materii przyspieszyła stwierdziłam, że to jest to. Chudnę nie stosując rygorystycznej diety i nie ma efektu jo-jo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *