Zalety

Co czyni kawę ulubionym napojem na całym świecie?

Obecnie wiele osób na całym świecie sięga każdego dnia po filiżankę kawy ze względu na jej pobudzające właściwości oraz walory smakowe. Na podstawie przeprowadzonych badań naukowych wiadomo, że nawet trzy lub cztery filiżanki kawy wypite codziennie nie szkodzą organizmowi człowieka. Ostatnio stwierdzono ponadto, że napój przyrządzony z zielonych ziaren kawy niepalonej przynosi szereg rozmaitych korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Co o zielonej kawie napisano w „American Journal of Clinical Nutrition”?

Z badań nad wpływem kawy na funkcjonowanie ludzkiego organizmu, przedstawionych na łamach medycznego pisma „American Journal of Clinical Nutrition”, wynika, że podstawowy składnik naparu z zielonej kawy – kofeina nie wywołuje efektów ubocznych w organizmie. Sporządzony napój korzystnie wpływa na zdrowie, ma również właściwości energetyzujące. Z małymi wyjątkami jest przeznaczony dla osób w każdym wieku.

Czy zielona kawa działa korzystniej na nasz organizm niż zielona herbata?

W porównaniu z zieloną herbatą zielona kawa ma trzykrotnie silniejsze działanie antyoksydacyjne. Głównym składnikiem aktywującym jest kwas chlorogenowy. Znajduje się on w każdym gatunku zielonej herbaty. Jedna filiżanka naparu z ekstraktu zielonej kawy może zawierać 10% tego antyutleniacza. Kwas chlorogenowy obniża wchłanianie węglowodanów w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu organizm aktywniej czerpie z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej. Zwiększa on również reaktywność komórek na insulinę. Jest silnym przeciwutleniaczem oraz wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne.

Jakie inne cenne składniki zawiera zielona kawa?

Napój z zielonej kawy zawiera także kwas kawowy, który charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym, żółciopędnym i przeciwmiażdżycowym. Jest też antyoksydantem, czyli związkiem zapobiegającym niepożądanym procesom utleniania. Picie zielonej kawy ma wiele zalet, z których najważniejsze to: zmniejszanie ryzyka cukrzycy, wydatna pomoc w spalaniu tłuszczu, poprawa funkcjonowania nerek, opóźnianie procesu starzenia się, zapobieganie chorobom nowotworowym (rakowi odbytu, piersi, prostaty) oraz przyspieszanie przemiany materii.

Jak najlepiej wykorzystać zalety zielonej kawy?

W celu optymalnego wykorzystania zalet naparu z zielonej kawy wskazane jest wypijanie dwóch filiżanek tej kawy dziennie, najlepiej w godzinach porannych. Jeśli do tego będziemy zażywać trochę ruchu, uprawiać jakiś sport oraz stosować zdrową dietę, to będziemy mogli spodziewać się, że nasze ciało będzie zdrowsze, bardziej energiczne i szczuplejsze.

W jaki sposób zielona kawa wspomaga odchudzanie?

Osobie, pragnącej schudnąć, zaleca się picie jednej filiżanki kawy zielonej przed śniadaniem. Pozwoli ona stracić około półtora kilograma wagi w ciągu dwóch tygodni i ponad dwa kilogramy w ciągu miesiąca. Jeszcze lepsze wyniki w pozbywaniu się zbędnych kilogramów można uzyskać przy jednoczesnej diecie niskokalorycznej. Picie zielonej kawy to prosty sposób, aby niemal natychmiast poczuć się zdrowszym, młodszym, pełnym energii. Każda filiżanka przynosi organizmowi korzyść, która zaprocentuje w przyszłości poprawą zdrowia i samopoczucia.

Na czym polega fenomen zielonej kawy?

Kawa zielona może przybierać różne kolory, zależnie od gatunku, wysokości na której rośnie, czy podłoża na którym jest uprawiana. Pijąc systematycznie zielona kawę odczuwa się przypływ energii w ciągu dnia. Następuje szybsze spalanie kalorii, osłabienie odczuwania głodu podczas całego dnia, co powoduje mniejsze spożycie. Dzięki zielonej kawie codziennie przyjmowane cukry i tłuszcze zostaną o wiele szybciej zamienione w energię potrzebną mięśniom. Odłożony tłuszcz będzie efektywnie spalony, a toksyny obecne w naszym organizmie usunięte o wiele szybciej dzięki dużej zawartości antyoksydantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *