Tabletki

Jakie działanie mają tabletki zawierające ekstrakt z zielonej kawy?

Tabletki odchudzające zawierające ekstrakt z zielonej kawy cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które chciałyby w sposób bezpieczny pozbyć się swojej nadwagi. Badania przeprowadzone we Włoszech jednoznacznie wykazały, że zielona kawa charakteryzuje się najsilniejszymi właściwościami antyoksydacyjnymi spośród wszystkich spożywanych napojów. Zielone ziarna kawy są bogatym źródłem kwasu chlorogenowego oraz wielu związków pokrewnych o korzystnym działaniu na zdrowie i samopoczucie.

W jaki sposób ekstrakt z zielonej kawy wpływa na gospodarkę lipidową w organizmie?

Wpływ ekstraktu z zielonej kawy na gromadzenie się tłuszczu oraz przyrost masy ciała obserwowano w warunkach laboratoryjnych na myszach. Osobnikom męskim dodawano do karmy mieszankę zawierającą ekstrakt z zielonej kawy, identyczny jaki stosuje się w recepturach tabletek odchudzających i innych suplementach diety. Ekstrakt z zielonej kawy zawierający przede wszystkim kwas chlorogenowy oraz trójglicerydy suplementowano przez dwa tygodnie. Po zakończeniu kuracji zastosowano dwutygodniową karencję, a następnie badania powtórzono. Celem badań było określenie wpływu ekstraktu z zielonej kawy na wchłanianie i kumulację tłuszczu w tkankach. Przeprowadzony eksperyment pozwolił na wysunięcie optymistycznych wniosków, które jednoznacznie wskazują, że ekstrakt z zielonej kawy jest w stanie obniżyć zawartość tłuszczu w żywych tkankach w granicach od 0,5% do 1%. Ponadto zaobserwowano wyraźną tendencję do redukcji stopnia otłuszczenia komórek wątroby, co jest efektem aktywacji metabolizmu tłuszczów w tym narządzie.

Czy kwas chlorogenowy pobudza aktywność metaboliczną organizmu?

Podstawowym składnikiem aktywnym ekstraktu z zielonej kawy (GCBE) jest kwas chlorogenowy, który jest związkiem znacząco ograniczającym wchłanianie glukozy. W wyniku pozbawienia organizmu źródła energii w postaci łatwo przyswajalnej glukozy, następuje poszukiwanie innych źródeł energetycznych, co prowadzi do rozpoczęcia spalania zasobów tłuszczu zmagazynowanego w tkankach. Kwas chlorogenowy ma dobroczynny wpływ na przemianę materii, co w przypadku osób z nadwagą ma szczególnie istotne znaczenie, z uwagi na fakt, że zwiększona aktywność metaboliczna pozwala na znacznie szybsze spalanie kalorii, a więc także i utratę masy ciała. Ponadto, odchudzanie nie wiąże się z koniecznością zmiany diety i dotychczasowego stylu życia. Ekstrakt z zielonej kawy poprawia zdolność organizmu do spalania tłuszczu zgromadzonego w wątrobie, która w procesie odchudzania odgrywa szczególną rolę, ponieważ kontroluje metabolizm tłuszczów znajdujących się w organizmie. Zaburzenie funkcjonowania wątroby może doprowadzić do odkładania złogów tłuszczu.

Co wyróżnia tabletki z ziaren zielonej kawy na tle innych tabletek odchudzających?

Badania laboratoryjne wykazały, że związki zawarte w ekstrakcie z zielonej kawy nie przenikają do osocza i nie są wchłaniane w jelicie cienkim. Doprowadziło to badaczy do przekonania, że związek ten przyczynia się w sposób efektywny do utraty masy ciała, ponieważ nie powoduje blokady żadnych procesów organicznych, co miało miejsce między innymi w przypadku tabletek zawierających sibutraminę (blokada wychwytu zwrotnego serotoniny po spożyciu tabletek odchudzających Meridia, Adipex, Zelixa). Przytoczone wyniki badań powinny ułatwić decyzję dotyczącą stosowania tabletek odchudzających zawierających ekstrakt z zielonej kawy, ponieważ opierają się na wiarygodnych źródłach oraz mają medyczne i naukowe uzasadnienie. Cena detaliczna tabletek z zielonej kawy wynosi około 270 zł, jednak za pośrednictwem stron internetowych można je nabyć po znacznie niższych kosztach, już nawet za około 150 zł. Opakowania z tabletkami są opatrzone różnymi nazwami nadanymi przez producentów, przykładowo Slimgreen, czy Green Coffee.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *